Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’

Ana Sayfa » SİYASET » Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’
Tarih : 12 Aralık 2018 - 17:35

Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’

Torbalı Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Yıldırım Baytekin, Okul Aile Birliği ile birlikte Halk Eğitim Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan ve ortak çalışmalar yürüttüğü Rehabilitasyon Kurs merkezini ziyaret etti. Baytekin, ziyaretinde eğitim gören engelli çocuklar ile yakından ilgilendi. Yıldırım Baytekin, konu ile ilgili açıklamalarında, “Dünyada yaşam eşitliği olmasa da herkesin yapabildiği şeyleri yapamayan veya destek ile başarabilen bu kişilere el uzatmak hepimizin görevidir” dedi.

‘ENGELLİ YAVRULARIMIZIN TOPLUMA KAZANDIRILMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Bu tür özel eğitim merkezlerinin topluma en büyük faydalarından birinin çocukların topluma kazandırılması olduğunu belirten Baytekin, “Sevgi ve dayanışmayla çoğu sorunun üstesinden geleceğimize inanıyor, engelli öğrencilerimize ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” dedi. Engelliliğin sosyal boyutu ile herkesi ilgilendiren, tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğuna işaret eden Baytekin, “Bir insanın engelli olması, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına engel teşkil etmemektedir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir” diye konuştu.

‘HEPİMİZİN GÖREVİ’

Baytekin, şunları söyledi: “Hayatın tüm alanlarında engelli kardeşlerimizin sergiledikleri mücadele takdire şayandır. Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata tam katılımını sağlamak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda ve her zaman yanlarında olmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırmak hepimizin görevidir. Kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi saygı ile selamlıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

‘HEDEFİMİZ, UZUN SOLUKLU VE SONUÇ ODAKLI PROJELER GERÇEKLEŞTİRMEK’

Deneyimli eğitimci sözlerini şöyle sonlandırdı; “Temel hedeflerimizden biri, farklı engelli grupları için uzun soluklu ve sonuç odaklı projeler gerçekleştirmek olacaktır. Eğitim temelli çalışmalarının amacı, engellilerin ancak gerçek kazanımlarla, bağımsız bir hayat kurabilme becerilerini geliştirerek onlara faydalı olunabileceğinin bilinciyle projeler geliştirmektir. Engellilere dair toplumda duyarlılığı artırma hedefli etkinlikler gerekli olmakla beraber asıl kazanım engellinin yaşantısına doğrudan katkı sunabilecek eğitsel çalışmalardır” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Yetti Artık! Kaldırım terörü istemiyoruz

Torbalı’da kaldırım terörü devam ediyor. Birkaç esnafı binlerce vatandaştan üstün gören yetkili merciler, vatandaşa da böylelikle en

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE İSYAN

İzmir‘in Torbalı ilçesinin en kalabalık mahallesi Ayrancılar‘ da, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi

FETREK YIKTI GEÇTİ

Torbalı’da iki gündür devam eden etkili sağanak yağış Eğerciler Köprüsü’nü yıktı. Eğerci-Çaybaşı ve Şehitler mahallelerini Atatürk

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz