Yaşam ve Adalet Partisi’nin isim hakkını alan kişi belli oldu

Ana Sayfa » SİYASET » Yaşam ve Adalet Partisi’nin isim hakkını alan kişi belli oldu
Tarih : 29 Ağustos 2019 - 1:16

Yaşam ve Adalet Partisi’nin isim hakkını alan kişi belli oldu

Yaşam ve Adalet Partisi’nin isim hakkını alan kişinin Ahmet Davutoğlu’na yakın bir isim olan Avukat Ahmet Seba olduğu ortaya çıktı.

Siyaset kulislerini uzun süredir meşgul eden yeni parti iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) isim tescili başvurusu yapılan Yaşam ve Adalet Partisi’yle (YAP) ilgili başvuruyu yapanın Avukat Ahmet Seba olduğu ortaya çıktı.

 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yeni parti kuruluşunun tamamlanması için yaptıkları çalışmalar sürerken, geçtiğimiz hafta ilginç bir gelişme yaşanmış, Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) Yaşam ve Adalet Partisi (YAP) ismini tescil ettirmek üzere başvuruda bulunulmuştu.

YAP İÇİN AVUKAT AHMET SEBA BAŞVURUDA BULUNMUŞ

Kısa adı YAP olan ve logosunda “başak, “güneş” ve “terazi” simgeleriyle dikkat çeken Yaşam ve Adalet Partisi için TPE’ye başvuruda bulunan ismin 52061 sicil numarasıyla İstanbul Barosu’na kayıtlı Ahmet Seba olduğu bilgisine ulaştı. Stajyer avukatlığını tamamlayan Ahmet Seba’nın ofis açmak için 2 Aralık 2015 yılında ruhsat aldığı da edinilen bilgiler arasında bulunuyor.

 

DAVUTOĞLU İLE BAĞLANTISI VAR

Öte yandan, Ahmet Seba’nın eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile olan yakın bağı da dikkat çekiyor.

Seba’nın Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı olarak katıldığı 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra, 316 milletvekili ile temsil edildiği TBMM 26. Dönem Milletvekilleri arasında bulunan üst düzey AK Partili bir siyasetçinin hukuk danışmanlığını yürüttüğü de öğrenildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Şehmus GÜMÜŞTAŞ

Değerli okurlarım, bir süredir köşe yazarlarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Nihayet yeniden buluştuk. Bundan sonra haftada bir gün köşe 

Bayındır Çimde Merkez Olacak

Bayındır Belediyesi ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen İzmir Hazır Çim Üretim Profili ve Gelecek

AK Parti’den anket açıklaması: İYİ Parti’nin oylarında bir azalma var, oylar Babacan’a gidiyor

Yıl sonuna kadar partisini kuracağını açıklayan Ali Babacan’la ilgili AK Parti kulislerinde dolaşan anketlere göre; Ali Babacan’ın

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz