TORBALI’NIN BAŞINA TORBAYI KİM GEÇİRDİ?

Ana Sayfa » Genel » TORBALI’NIN BAŞINA TORBAYI KİM GEÇİRDİ?
Tarih : 04 Kasım 2019 - 22:13

AK Parti’nin Torbalı’da seçimleri kayıp etmesinin bedeli çok ağır oldu.

300 dolayındaki proje, milyar dolarlık paralar, harcamalar heba edildi.

Yeni Belediye Hizmet Binası, Fetrek Çayı  Sultanlar Vadisi  Projesi,  Ayrancılar/ Torbalı bulvarı, Millet Bahçesi, çevre yolları, Sosyal Eğitim Merkezleri, Taziye Evleri,  Sosyal Market, Evde Bakım Birimi,  Düğün Sarayları, Ayrancılar Gençlik Merkezi, TOKİ konutları  vs.

300 projenin bir kısmı tamamlandı, bir kısmı askıda bir kısmı da mevcut yerel yönetim tarafından özeri örtülüyor, Adnan Yaşar Görmez’i hizmetlerini hatırlatacak ne varsa yok sayılıyor.

Ak Parti’nin Torbalı’yı kayıp etmesinin doğrudan bedelini ise şimdilik 450 gariban işçi, 10 çalışan memur, 25 sözleşmeli personel ödedi.

Asıl bedel ödemesi gerekenler ise ŞOV yapmaya, genel merkezi kandırmaya, kendilerini de bu yalana, dolana inandırmaya çalışıyorlar.

Önceki gün Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya,  Devlet Eski Bakanı Nihat Zeybekçi’yle birlikte Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’u ziyaret ettiler.

Haber gazetelere servis edildi.

Yerel bir gazeteci olarak habere bolca güldüm…

Kendi kendime şunu sordum.

Adnan Yaşar Görmez’i başarısız bulup, 6 ay önceden aday adaylık kampanyası yürüten, kahvehanelerde “Adnan Yaşar Görmez Torbalı’nın 5 yılını heba etti” propagandası yapan, Ak Parti’nin kayıp etmesi için Kürt oylarını CHP’ye organize eden sanki bendim diye düşündüm…

Sonra ansızın kendime geldim. Geçmişe bir yolculuk yaptım. Siyasi  hafızamı yeniledim.

Evet ya  o bendim….!

Atatürk mahallesinde ev ev dolaşıp Sivereklilerin, Zazaların, Kürtlerin  CHP’ye  İsmail Uygur’a oy vermesini isteyen ben olmalıydım.

Evet O kesinlikle  bendim….!

Seçimlere daha 9 ay varken bütün ilçe teşkilatındaki adamlarımı toplayıp kendilerine şu talimatı verdim.

Adnan Yaşar Görmez’i yalnızlaştıracak ne varsa yapacaksınız.

Bunun için törenlere ve açılışlara, etkinliklere katılmayacaksınız. Kahvede, aile çevrenizde Adnan Yaşar Görmez’in aday gösterilmemesini isteyeceksin. Yerel halkın içinde Kürt, Kürtlerin mahallesinde ise FETOCU propagandası yapacaksınız.

İzmir medyasına hakim olan danışmalarım Adnan Yaşar Görmez’i  yıpratacak haberler yapsın. Ankara’ya imza ve dosya ulaştırma işini ………. Kişinin ekibi yapacak.

Evet bütün bunları ben yaptım.

Türkiye tarihinde ilk kez Doğan Haber Ajansına kulis haberi yaptırmayı başaran adamım.

Adnan Başkanın artık aday gösterilmeyeceğini yerine Abdülvahap Olgun’u aday gösterileceğini kesin olarak yazdırabilen adamım. Bütün Türkiye bu haberi ve benim algı operasyonumu konuştu.

CHP benim kıymetimi bilsin.

Ak Parti’nin Gölge ilçe başkanıyım. 10 yıldır İsmail Uygur Hakkında tek sözcük, eleştiri yaptım mı?

Ama kendi belediye başkanım için çok acımasız davrandım. Adnan başkan 107 hizmet aracı almasından hiç memnun olmadım. Çünkü ona yedek parça faturası, malzeme vs. satamıyordum artık. Adam işlerimi bozdu.

Adnan bey  “Torbalı’ya  Devlet Hastanesi Kazandırdım” dedikçe ben gülüyordum…. Çünkü hastaneye personeli, bütün hatunları ben yerleştiriyordum.

Her şeyi başardım, becerdim. Şu manyak anket şirketlerini yenemedim.  Adnan beyin en az oy alacağı yerlerde bile aşağılarda gösteremedim. İşte bunda başarısız oldum ve Adnan başkan  tekrar aday oldu.  Kerhen destekler gibi oldum.   Ne yapabilirdim.

Yine de durmadım.  Kayıp etmesi için elimden geleni yaptım.

Ve Torbalı’nın başına Torbayı ben geçirdim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Şehmus GÜMÜŞTAŞ

Değerli okurlarım, bir süredir köşe yazarlarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Nihayet yeniden buluştuk. Bundan sonra haftada bir gün köşe 

Una zam ekmeğe zammı getirecek

Un fiyatlarındaki artışın kısa süre içerisinde ekmek fiyatına yansıyacağını söyleyen ilçedeki fırıncılar, maliyetlerin zamma neden olduğunu

Bayındır Çimde Merkez Olacak

Bayındır Belediyesi ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen İzmir Hazır Çim Üretim Profili ve Gelecek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz