TORBALI BELEDİYESİNDEN SKANDAL RUHSAT VE PEŞİNDEN ÇATIŞMALAR…

Ana Sayfa » Genel » TORBALI BELEDİYESİNDEN SKANDAL RUHSAT VE PEŞİNDEN ÇATIŞMALAR…
Tarih : 18 Kasım 2019 - 21:25

Çiftlik konseptinde yönetilmeye çalışılan CHP’li Torbalı Belediyesinde skandallar serisine bu kez yüzme havuzunun sığınak gibi gösterilmesi sonucu alınan yapı kullanım ruhsatıyla, aynı binanın günübirlik kiralık evlere dönüşmesi nedeniyle meydana gelen çatışmalar patlak verdi.

Muhabirimizin tamamını belgelendirdiği, fotoğrafladığı skandallar serisi Yemişlik Mahallesi 6004 sokak 12 nolu sitede meydana geldi. Sığınak başta olmak üzere birçok teknik eksikliği tespit edilen siteye bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez oturma ruhsatı vermedi.  Başkan Görmez’in seçimleri kayıp etmesi üzere Değirmenci İnşaata ait siteye mevcut Belediye Başkanı İsmail Uygur inşaat ruhsatı verildi.

YÜZME HAVUZU FORMALİTEDEN SIĞINAĞA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Bunun içinde yine ilginç bir yöntem denendi. Muhabirimizin her karesini görüntülediği ruhsat operasyonunda sitesinin içindeki yüzme havuzunun üstü kapatılarak 1,5 metre dolayında yüksekliği olan hayali sığınağa dönüştürüldü.  

BELEDİYE RUHSATI VERDİ

Yüzme Havuzunun sığınak gibi gösterilmesi, diğer hatalı imalat ile fazladan yapılaşmayı görmezden gelinmesi üzerine siteye inşaat ruhsatı verildi. 3 ayrı bloktan oluşan sitenin A bloku mavi rezidansa dönüştürüldü. Asansör, yangın merdiveni, engelli rampası konutların projelerinde yer alan zorunlu hizmetlerin nasıl giderildiği ise bilinmiyor.

GÜNLÜK KİRALIK EV UYGULAMASIYLA BU KEZ  ÇATIŞMALAR BAŞLADI.

Günlük kiralık ev uygulamasının başladığı sitede   mahalle sakinlerinin de huzuru kalmadı. Önceki gün yaşanan olaylarda bıçaklanan ve başı taşlarla ezilen M.K ve E.K adlı geçler ağır yaralı olarak önce Torbalı Devlet Hastanesine peşinden İzmir’e havale edildiler. Yaralılardan birinin durumunun çok ağır olduğu belirtildi. Olayın aynı kadını sahiplenmeye çalışan fuhuş çetesi yüzünden meydana geldiği öne sürülüyor.

MAHALLE TOPLU İMZA KAMPANYASINA HAZIRLANIYOR

İnşaat ruhsatıyla ilgili suç duyurusuna hazırlanan mahalle sakinleri ayrıca günlük kiralık ev uygulamasının semtlerinde yaşam kalitesini düşürdüğünü, huzurlarının kalmadığını öne sürerek uygulamanın son bulması için imza kampanyasına hazırlanıyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Şehmus GÜMÜŞTAŞ

Değerli okurlarım, bir süredir köşe yazarlarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Nihayet yeniden buluştuk. Bundan sonra haftada bir gün köşe 

Una zam ekmeğe zammı getirecek

Un fiyatlarındaki artışın kısa süre içerisinde ekmek fiyatına yansıyacağını söyleyen ilçedeki fırıncılar, maliyetlerin zamma neden olduğunu

Bayındır Çimde Merkez Olacak

Bayındır Belediyesi ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen İzmir Hazır Çim Üretim Profili ve Gelecek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz