Suriyeli tabelaları da artıyor

Ana Sayfa » GÜNDEM » Suriyeli tabelaları da artıyor
Tarih : 30 Mart 2019 - 14:25

Torbalı’da mülteci sorunu büyüyor. Sık sık asayiş olayları il gündeme gelen mülteciler en çok da yoğun olarak yaşadıkları Atatürk Mahallesi’nden şikayet alıyor.

 

Suriyeli mülteciler Torbalı’da ucuz ev kiraları ve iş imkanları nedeniyle en fazla Atatürk Mahallesi’ne yerleşmeyi tercih ediyor. Mahallede artış gösteren Suriyeli Mültecilerin sayısına bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar bitmiyor. Kendi aralarında kavga ederek mahallede gerginliğe sebebiyet veren Suriyeli Mülteciler son olarak mahallenin en işlek caddesini deyim yerindeyse sabah saatlerinde kullanıma kapatıyor. Atatürk Mahallesi sakinleri duruma isyan ederek büyük bir kavga çıkmadan Suriyeli Mülteci sorunun bir an önce çözülmesini istiyor. Öte yandan mahalledeki birçok esnafın da Arapça tabelalarla iş yapması vatandaşın tepkisini daha da artırıyor.

 

SABAH SAATLERİNDE YOLU KAPATIYORLAR

 

Günlük yevmiye usulü ile çalışarak emek paralarını kazanmak isteyen Suriyeli mülteciler her sabah Atatürk Mahallesi Bekir Sakarya Caddesi’nde toplanıyor. Sayıları bazı durumlarda 200’ün üzerine çıkan Suriyeli Mülteciler nedeniyle cadde üzerindeki esnaf sabah saatlerinde dükkanlarını açamaz hale geldi. Kalabalık grup kendi aralarında çıkan tartışmalarda esnafın dükkanlarına zarar vermesiyle mahalledeki gerginlik iyice tırmandı. Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı konu hakkında, “Suriyeli Mültecileri günlük işçi olarak çalıştırmak isteyen her sabah buradan alıyor. Sayıları bazı durumlarda 200’ün üzerine çıkıyor. Hal böyle olunca esnafla tartışıyorlar. Sıkıntı iyice büyümeden bu sorunun çözülmesi lazım” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT “Rakamların, bilgilerin, tamamı yalan” “Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum.

Vergisiz, ruhsatsız patronluğa geçit yok

Torbalı’da vergisini vermeyen, ruhsatız dükkan işleten, gerekli hükümleri yerine getirmeyen Suriyelilerin dükkânları tamamen kapatıldı. Mühürlenen

26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?
26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?

Milyonların gözü genel af, ceza indirimi, hal yasası kıdem tazminatı nafaka, ek gösterge ve EYT erken emeklilik yasası üzerinde. Bu bağlamda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz