RÖVANŞ SİYASETİNDE GÖRÜLMEMİŞ UYGULAMA

Ana Sayfa » EKONOMİ » RÖVANŞ SİYASETİNDE GÖRÜLMEMİŞ UYGULAMA
Tarih : 15 Ekim 2019 - 12:02

CHP’li Torbalı Belediyesi önce Karaman’ın 2 bin nüfuslu Göktepe beldesini ‘kardeş belediye’ ilan etti. Sonra Ak Parti döneminde görev yapmış 5’i kadın 10 şube müdürünü 5 ay süreyle bu beldeye sürgüne gönderdi.

Torbalı’nın CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur aldığı skandal kararlar ve uygulamalarla rövanş siyasetinde Ak Parti hükümetine meydan okuyor.

Göreve seçildiği gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretler yağdıran ve İç İşleri Bakanlığınca hakkında suç duyurusu bulunan İsmail Uygur, oğlunu belediye şirketine müdür olarak atamasıyla Türkiye’de en çok tartışılan belediye başkanı olmuştu. Uygur ve danışmanlık ekibi bu kez şeytanın bile aklına gelemeyecek bir uygulamayla Ak Parti döneminde görev yapmış 5’i kadın 10 şube müdürünü 5 ay süreyle ‘kardeş belediye görevlendirmesi’ adı altında 850 kilometre uzaklıkta bir kasaba belediyesine sürgün gönderdi.

ÇOCUK BAKAN ANNELER, HASTASI OLAN AİLELER NE YAPACAK?

Torbalı’dan Karaman’nın Göktepe beldesine 5 ay süreyle görevlendirilen;

Bahar Karabaş (İmar ve Şehircilik Müdürü)

Arzu Cımbaz (İdari ve Mali İşler Müdürü)

Sıdıka Aksu (Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü) ve Şule Kara Harita Mühendisi adlı hanımların bakmakla yükümlü oldukları çocukları da bulunuyor. Bazıları ise evlerinde hasta anne ve babasına bakıyor.

Aynı sürgün grubunda bulunan Yapı Kontrol Müdürü Nurten Sevim ise daha önce ilçeden çok uzakta görevlendirilmişti. Ak Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez döneminde görev alan ve haklarında sürgün kararı verilen diğer belediye üst düzey yöneticileri ise şunlar;

Yunus Değer (Muhtarlıklar İşl. Müdürü)

Ahmet Dalgıç (Elektrik Mühendisi)

Yiğit Ebren (Park Bahçeler Müdürü)

Ahmet Şenkal (İnşaat Mühendisi Fen İşleri Eski Müdürü)

Celal Barlas (Fen İşleri Müdürü)

ŞEYTANIN BİLE AKLINA GELMEYEN UYGULAMANIN TEBLİĞATI YAPILDI.

Torbalı Belediyesi, Karaman’ın Sarıveliler ilçesinin tek beldesi olan Göktepe Belediyesi kısa süre önce ‘kardeş kent protokolü’ imzalamıştı. Protokole kurumlar arası bilgi ve deneyim paylaşımı maddesi de eklenmişti.

2 BİN 71 KİŞİNİN YAŞADIĞI İLÇEYE 10 MÜHENDİS VE MÜDÜR

Türkiye’nin en az nüfusu bulanan beldeler arasında yer alan, Karaman’ın Sarıveliler ilçesinin tek beldesi olan Göktepe’de resmi verilere göre sadece 2 bin 71 kişi yaşıyor. Göktepe’de ikamet eden vatandaşların önemli bir kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor.

450 İŞÇİNİN İŞİNE SON VERDİ

Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur, göreve seçildikten sonra AK Parti yönetimi döneminde işe alınan 450 işçinin işine son verilmişti.

MAHKEMEYE BAŞVURDULAR

Sürgün edilen kurum müdürlerine tebligat yapıldı ve aynı gün 850 kilometre uzaklıkta bulunan Karaman’ın Sarıveliler ilçesi Göktepe Beledisinde işe başlamaları istendi. Uygulamanın yasal olmadığını belirten kurum çalışanları ise yürütmenin durdurulması için mahkemeye gitme kararı aldı.

BAŞKAN GÖRMEZ ” BU İNTİKAM SİYASETİDİR”

Bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’de sürgün olayına çok sert tepki gösterdi. Başkan Görmez, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı “Bütün vatandaşlarımızın ülkemizin birliğine odaklandığı, sefere çıkmış şanlı ordumuza sabahlara dek dualar ettiği, olağanüstü hassas bir süreçte Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur 5’i kadın 10 müdürümüzü/eski yöneticimizi Karaman’ın 2 bin nüfuslu Göktepe beldesine sürgün etmiştir.
Torbalımızın gelişmesinde büyük emekleri, çok değerli katkıları olan çoğunluğu mühendislerden oluşan bu proje ekibinin bilgi birikimden, en az 20 yılı aşan deneyimlerinden yararlanmak, bu potansiyeli ilçemiz adına kullanmak yerine kendilerine mobbin uygulamak İlçemizden kilometrelerce uzaklara sürgün etmek, bu değerli mesai arkadaşlarıma, ailelerine, Torbalı halkına çok büyük saygısızlıktır.
Ülke gündemindeki yoğunluğu fırsata çeviren İsmail Uygur’u bu kararından vaz geçmeye çağırıyorum. Özellikle kadın çalışanların bakmakla yükümlü oldukları çocukları, hasta yaşlı aile bireyleri bulunmaktadır.
Proje üretmek yerine, 6 aydır kin, nefret ve intikam siyaseti güden, 450 çalışanı ekmeğinden eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’u Allah’tan korkmaya, vatandaşından, çalışanından utanmaya, sahip olduğu gücü/yetkiyi orantısız biçimde kullanmamaya davet ediyorum.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Şehmus GÜMÜŞTAŞ

Değerli okurlarım, bir süredir köşe yazarlarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Nihayet yeniden buluştuk. Bundan sonra haftada bir gün köşe 

Una zam ekmeğe zammı getirecek

Un fiyatlarındaki artışın kısa süre içerisinde ekmek fiyatına yansıyacağını söyleyen ilçedeki fırıncılar, maliyetlerin zamma neden olduğunu

Bayındır Çimde Merkez Olacak

Bayındır Belediyesi ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen İzmir Hazır Çim Üretim Profili ve Gelecek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz