Otcu: Seçimde konvoy yapmaya gerek yok

Ana Sayfa » Genel » Otcu: Seçimde konvoy yapmaya gerek yok
Tarih : 20 Şubat 2019 - 20:15

Torbalı’da, “Seçim Güvenliği Toplantısı” İlçe Kaymakamı Kadir Sertel Otcu başkanlığında yapıldı.

Seçimin ilçede güvenli ve huzurlu bir ortamda yapılmasının sağlanması, halkın huzur ve güven içerisinde oylarını kullanabilmelerini için seçim öncesinde, seçim sırasında ve seçim sonrasında alınması gerekli tedbirlerin ele alındığı toplantı bugün saat 11.00’da yapıldı. Gerçekleşen toplantıya Torbalı Kaymakamı Kadir Serte Otcu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Oğuz Kesen ve basın mensupları katıldı.

KAYMAKAM RAKAM VERDİ

Torbalı Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleşen Seçim Güvenliği toplantısı saat saat 11.00’da başladı. Gerçekleşen toplantıda Kaymakam Otcu, ilk olarak rakamsal bilgiler verdi. 178 bin 772 nüfusun bulunduğu ilçede, 127 bin 879 seçmen bulunuyor. Emniyet bölgesinde 69 bin 238, jandarma bölgesinde 58 bin 641 vatandaş oy kullanacak. Seçim günü 406 sandık bulunacak. Seçimde gününde 293 güvenlik personeli görev yapacak.

SEÇİM İÇİN TOPLANTILAR YAPILACAK

Kaymakam Otcu, yerel seçimler kapsamında güvenlik birimleri ve ilgili kurum-kuruluş temsilcilerinin katılım ile seçim güvenlik toplantısı. Güvenlik güçleri, seçim ile ilgili mevzuat ve yüksek seçim kurulunun ilgili kararları ve uygulamaya ilişkin diğer hususları kapsayacak şekilde hizmet içi eğitimi. Gerekli görülmesi durumunda ilçemizde mevcut siyasi parti başkanları ile toplantı yapılacak. Seçim öncesi, sırası ev sonrasında ilçemizde alınan ve alınması gereken önlemlerin görüşülmesi için, Kaymakam Kadir Sertel Otcu, İlçe Seçim Kurulu Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Seçim Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü katılımıyla toplantı yapılacak. Aynı zamanda seçimlerde aday sayısı fazla olan (risk) mahallelerde herhangi bir gerginlik olma ihtimaline karşı gerekli uyarı-önerileri görüşmek üzere muhtar adayları ile ilçe emniyet ve jandarma komutanının katılımıyla toplantı yapılacağını duyurdu. Toplantıların en geç 29 Mart tarihine kadar gerçekleştirileceğini belirten Otcu, seçim programını tamamlayıp ilçe halkının güvenli oy kullanması için çalıştıklarını ifade etti.

EK TEDBİRLER ALINACAK

Seçim akışı ve alınacak olan tedbirler için bilgi veren Otcu, “Yerel seçimde yaşanacak olan rekabet abartmayıp, gerginliğe getirmememiz gerekiyor. Sonuçta vatandaş hizmet için birini seçecek. Ayrıca provokasyonlara gelinmemeli. Huzur ortamında vatandaş iradesini serbestçe sandığa yansıtması bizler için önemlidir. Ayrıca seçim gününde kurumlarda özel tedbirler alınacak. Hastane ve Eczane gibi yerlerde ek tedbirlerimizi devreye koyacağız. Öte yandan arabalarını süsleyip gezen araçlar için farklı bir düşüncemiz var. Sokak aralarında park edilince zarar verilmemesi için kapalı Pazar yerinde toplanmasını düşünüyoruz” dedi.

PARTİLİLER KONVOY YAPMASIN!

Her seçim olduğu gibi bu seçimde de vatandaş, siyasi partilerin oluşturduğu araç konvoylarından şikayeti. Bunun üzerine Kaymakam Otcu, “Türkiye’nin her bölgesinde olan bir sorundur. Siyasi parti başkanları ile görüşeceğiz. Olmazsa vatandaş için çok iyi olur. Fakat siyasi partiler ‘biz yapmak istiyoruz’ derlerse de emniyet ve jandarmaya bildirmeleri gerekiyor. Konvoy olayı hem gürültü kirliliği hem de trafik sorunu oluşturuyor. Bu nedenle biz partililere yapmayın diyeceğiz. Bizce bu tür etkinliklere gerek yok” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

GÖRMEZ, VAKIF YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
GÖRMEZ, VAKIF YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Eski Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez un fabrikasına geri döndü. Fabrikasında zaman zaman ziyaretleri kabul eden Görmez’e Yeni Dünya

Dokuzlar’a Büyükşehir’in eli değdi
Dokuzlar’a Büyükşehir’in eli değdi

  Dokuzlar’a Büyükşehir’in eli değdi   İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi verdiği

Bahçeşehir Koleji Yaz Okulunda Öğrenciler ‘’Hayatının Yazını’’ Yaşıyor
Bahçeşehir Koleji Yaz Okulunda Öğrenciler ‘’Hayatının Yazını’’ Yaşıyor

Bahçeşehir Koleji Yaz Okulunda Öğrenciler ‘’Hayatının Yazını’’ Yaşıyor   Bölgenin eğitimine kazandırdığı uluslararası vizyon

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz