MİNİBÜSÇÜLER ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYOR

Ana Sayfa » GÜNDEM » MİNİBÜSÇÜLER ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYOR
Tarih : 06 Eylül 2018 - 11:50

MİNİBÜSÇÜLER ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYOR

İzmir – Torbalı hattında taşımacılık yapan 25, 66 ve 11 nolu kooperatif minibüsleri şehir içi hattında taşımacılık yapabilmek için güzergah izin belgesi almış, ancak açılan dava neticesinde mahkeme kararıyla, güzergah izin belgelerine rağmen taşımacılık yapmaları engellenmişti. Almış oldukları güzergah izin belgesine rağmen açılan dava neticesinde hakları engellenen minibüs sahipleri, bu duruma tepki gösteriyor. Seslerini Pazartesi günü gerçekleştirecekleri eylem ile duyuracak olan minibüs sahipleri, adaletin yerini bulmasını istiyor.

 

 

İzmir-Torbalı hattı çalışanları; “bütün resmi kurumlara gittik telefonları açmadılar ilgilenmediler. Bizler makamlarına gittiğimizde sekreterleri telefon numaramızı alıp siz arayacağız  diyorlar ama daha sonrasında ne arayan var nede soran. En üst makamdan en alt makama kadar gittik,  aradık ne yaptıysak bir türlü bizim sesimizi duymadılar. Bizler bu ülkenin vatandaşlarıyız, bu ülkenin vatandaşlarına hizmet ediyoruz.1975’ten bu yana bütün zorlukları, sıkıntıları yaşadık bizlere bu reva mıdır? Biz başkasının haklarını değil kendi haklarımızı, hakkımız olanı istiyoruz” sözleri ile tepkilerini dile getirdiler.

 

Minibüs sahipleri İzmir’in diğer tüm ilçelerinde, ilçe ile  İzmir arasında ulaşım sağlayan minibüslerin şehir içi trafiğine girebildiğinin altını çizen minibüs hattı temsilcileri, “Torbalı ile İzmir arasında ulaşım sağlarken şehir içine girmek hakkımız olduğu halde izin verilmiyordu. Bizde bunun üzerine şehir içi hattında çalışmak üzere güzergah izin belgesi aldık. Ancak almış olduğumuz hakkı kullanamadık. Mahkemenin vermiş olduğu bizce hatalı olan karar nedeniyle mağdur oluyoruz. Resmen mağdur ediliyoruz” dediler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT “Rakamların, bilgilerin, tamamı yalan” “Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum.

Vergisiz, ruhsatsız patronluğa geçit yok

Torbalı’da vergisini vermeyen, ruhsatız dükkan işleten, gerekli hükümleri yerine getirmeyen Suriyelilerin dükkânları tamamen kapatıldı. Mühürlenen

26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?
26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?

Milyonların gözü genel af, ceza indirimi, hal yasası kıdem tazminatı nafaka, ek gösterge ve EYT erken emeklilik yasası üzerinde. Bu bağlamda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz