İZSU’NUN AÇTIĞI YARALARI BELEDİYE KAPATIYOR

Ana Sayfa » Genel » İZSU’NUN AÇTIĞI YARALARI BELEDİYE KAPATIYOR
Tarih : 23 Ocak 2019 - 12:51

İZSU tarafından alt yapı yenileme nedeniyle kazıldıktan sonra adeta kaderine terk edilen Ertuğrul Mahallesi’ndeki Torbalı Caddesi, Belediye ekipleri tarafından baştan sona yenileniyor.  

Torbalı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) tarafından kazılıp bırakılan sokak ve caddeleri bir bir onarmaya devam ediyor. 2017 yılında içme suyu hattını yenileme hedefiyle yola çıkan İZSU’nun ilçe merkezinde başlattığı kazı çalışmaları ciddi sıkıntılara neden oldu. Alt yapı yenileme amacıyla cadde ve sokakları kazan İZSU ekiplerinin gerekli tamiratı yapmadan bölgeyi terk etmesi ilçedeki günlük hayatı olumsuz etkiledi. Torbalı Belediyesi, İZSU tarafından kullanılmaz hale getirilen yolları onarmaya devam ediyor. Torbalı Belediyesi son olarak, Ertuğrul Mahallesi Torbalı Caddesi’nde bozuk yolda yenileme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında caddeye 500 metre kare kilit taşı döşeniyor. Torbalı Belediyesi Başkanı Adnan Yaşar Görmez, caddede süren çalışmaları yerinde inceledi. Bölgedeki vatandaşlar ile bir araya gelip sorun ve beklentilerini dinleyen Başkan Görmez, İZSU’nun 6 aydır yapmadığı yol nedeniyle gelen şikayetlerin artması üzerine çalışma başlattıklarını dile getirdi.

3 YILDIR AYNI MANZARA

Torbalı genelinde birçok noktada asfalt delik deşik olurken, vatandaşın araçlarının ya lastikleri patlıyor ya da alt takımları zarar görüyor. Bu durumun özellikle İzmir’deki AK Partili belediyelerin sınırlarında yaşandığına dikkat çeken Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlçemizin genelinde son 3 yıldır bu manzara sık sık yaşanıyor. İZSU kazıp bıraktığı yollar ile hem vatandaşlarımızı cezalandırıyor hem de vatandaşla Torbalı Belediyesi’ni karşı karşıya getirmeyi amaçlıyor. Komşu ilçeler Menderes ve Kemalpaşa’da da benzer manzaralar yaşanıyor. Torbalı Belediyesi olarak vatandaşımız mağdur olmasın diye bozuk yolları onarıyoruz. Torbalı Caddesi’nde yaklaşık 500 metre karelik bir alanda kilit taşı onarım işini sürdürüyoruz. Kış mevsiminde olmamıza rağmen vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önüne geçmek adına bozuk yolları düzeltmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

MİNİBÜSÇÜLER: YA EYLEM YA İNTİHAR BAŞKA ÇARE BIRAKMADILAR!

Bir süredir hatlarında çalışamayan S.S. 11, 25 ve 66 Nolu Motorlu Taşıyıcılar kooperatiflerine bağlı minibüsçüler eyleme çıkmaya hazırlanıyor.

SP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan toplantı sonrasında Saadet Partisinin Torbalı Belediye Başkanı adayı Kasım Ocak oldu. Saadet Partisi,

İPEKLİ: TORBALI’NIN ADAYI UYGUR

Yerel Seçimlerde adayların belirlenmesi amacıyla bugün yedinci defa Parti Meclisi’ni toplayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir adaylarını beliriyor. Uzun

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz