İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE İSYAN

Ana Sayfa » Genel » İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE İSYAN
Tarih : 15 Ocak 2019 - 15:36

İzmir‘in Torbalı ilçesinin en kalabalık mahallesi Ayrancılar‘ da, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Müdürlüğü’nün kazıp onarmadan terk ettiği caddeler, sokaklar çamur deryasına döndü. Günlük hayatı çileye dönüşen vatandaşlar bu duruma isyan ediyor.

Ekonomik ve sosyal hayatın olumsuz biçimde etkilendiği 55 bin nüfuslu Ayrancılar Mahallesi’nde vatandaşlar İZSU’ya telefonla dahi ulaşamadıklarını, şikayet hattının kapalı olduğunu öne sürdüler. (İZSU) tarafından yapılan altyapı kazıları sonrası bölgenin terk edildiğini, mahallenin patates tarlasına döndüğünü belirttiler. İZSU kazı çalışmalarını yarım bırakıp mahalleyi  terk edince  son  yağışlarla birlikte sokaklar, caddeler, sosyal yaşam alanları, işyerleri  çamur deryasını döndü. Günlük hayatları kabusa dönen mahalle sakinleri durumu isyan ederken, her gün onlarca şikayet alan İnönü Mahalle Muhtarı Ahmet Evran bir açıklama yaparak, İZSU’nun soruna çözüm bulmasını istedi. Mahalle sakinlerinin hayatının çileye dönüştüğünü belirten Muhtar Evran “ İZSU kazı yapara mahallemizin kanalizasyon şebekesini değiştirdi. Ardından İzmirgaz kazı yaptı. Asfaltlarımızı Torbalı Belediyesi yapmıştı. Fakat kazılar asfaltı mavfetti.6 aydır mahallemizin durumu bu şekilde. Vatandaşlarımız rezil oldu. Yollarımızın bir an önce yapılmasını istiyorum” diye konuştu.  

YAMA EKİBİ GELDİ ÇALIŞAN YOK

Bozuk yollardan dolayı Ayrancılar halkını isyan ettiğini dile getiren Mehmet Keskin, “Ayrancılar halkı bunu hak etmiyor. Yollarımız köstebek yuvasına döndü. Büyükşehir Belediyesi 2,5 ay önce yolların asfaltlanması için ekip ve araç gönderdi ancak bugüne kadar hiçbir çalışma yapılmadı. Bozuk yollar vatandaşları özellikle de araç sahiplerini bezdirdi” dedi. 

‘17 YIL SONRA ASFALT GÖRMÜŞTÜK’

Torbalı Belediyesi tarafından sokaklarına atılan asfalt ile 17 yıl sonra stabil yollara kavuştuklarını fakat İZSU’nun yaptığı kazı ile bu sevincin kısa sürdüğünü söyleyen Doğan Koçaş, “Uzun yıllar sonra sokağımıza asfalt atıldı. İZSU sokağımızda kazı yapıp su şebekesini değiştirmesine rağmen asfaltın hemen ardından bir kazı daha yapıldı ve  mahallemiz adeta savaş alanına döndü. Ayrancılar’ın genelinde çok büyük bir yol problemi mevcut. Yazık bu insanlara” şeklinde konuştu. Sık sık yollarının kazılmasından dolayı sıkıntı yaşayan Elif Yılmaz isimli vatandaş yazın toz kışın ise çamur nedeniyle evinden bile taşınmayı düşündüğünü dile getirerek yetkililerin Ayrancılar halkının sesini duyması gerektiğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI NE DİYOR ?

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, çamur deryasına dönen mahalleri daha önce iki kez asfaltladıklarını belirterek ; “İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 yıldır hizmeti, eziyete dönüştürmede ısrarlı ve kararlı. Bir koordinasyon içinde yürümesi gereken hizmetleri, özellikle altyapı çalışmalarını adeta vatandaşa cezaya dönüştürüyor.  Araçların çamurda kaldığı, çocukların okula ulaşmadığını, esnafın çok zorluk çektiğini İZSU mutlaka görüyordur. Vatandaşlarımızın bir kısmı mahalleyi bizim böylesine berbat durunda bırakıp, terk ettiğimizi düşünüyor. Oysa müdahale etme ya da onarma yetkimiz yok.  Son 3 yıldır İZSU’dan çektiğimiz eziyeti hiçbir şeyden çekmedik.  Biz onardıkça onlar kazıyor, biz asfaltladıkça onlar bozuyor.  Halkımız bunu bilsin istiyorum

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

MİNİBÜSÇÜLER: YA EYLEM YA İNTİHAR BAŞKA ÇARE BIRAKMADILAR!

Bir süredir hatlarında çalışamayan S.S. 11, 25 ve 66 Nolu Motorlu Taşıyıcılar kooperatiflerine bağlı minibüsçüler eyleme çıkmaya hazırlanıyor.

SP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan toplantı sonrasında Saadet Partisinin Torbalı Belediye Başkanı adayı Kasım Ocak oldu. Saadet Partisi,

İPEKLİ: TORBALI’NIN ADAYI UYGUR

Yerel Seçimlerde adayların belirlenmesi amacıyla bugün yedinci defa Parti Meclisi’ni toplayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir adaylarını beliriyor. Uzun

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz