HASTANE HALKIN ESERİDİR

Ana Sayfa » GÜNDEM » HASTANE HALKIN ESERİDİR
Tarih : 08 Eylül 2017 - 0:27

 

5 yıl önce açılması gereken Hastane CHP nin eski Belediye Başkanı İsmail Uygur ile AKP li milletvekili Atilla Kaya’nın hastane yapılışını siyaseten kendilerine mal etme hesabı yüzünden hep ertelendi.

Bundan yaklaşık 5 yıl önce Torbalı devlet hastanesi projesi Sağlık Bakanlığının programına alındı.

5 yıl önce açılması gereken Hastane CHP nin eski Belediye Başkanı İsmail Uygur ile AKP li milletvekili Atilla Kaya’nın hastane yapılışını  siyaseten kendilerine  mal etme hesabı yüzünden  hep ertelendi.

Bundan yaklaşık 5 yıl önce Torbalı devlet hastanesi projesi Sağlık Bakanlığının programına alındı. 200 yataklı olarak düşünülen hastane için Torbalı ilçesinde  bulunan Engelliler Deneği, şimdi kapalı olan Alevi Bektaşi Derneği, Vatanseverler Derneği gibi STK’ların temsilcileri Dönemin Sağlık Bakanı ile An karada görüşerek Hastanenin en az 250 yataklı olması gerektiğine ikna etmiş ve plan bu şekilde yapılmıştı.

Ödeneği de ayrılan hastane ilçemiz siyasetinin önde gelen iki ismi olan AKP li Atiila KAYA ile CHP nin o dönem Belediye başkanı İsmail Uygur arasında siyasi polemik konusu olunca proje tam 5 yıl geciktirildi. Bu arada ayrılan ödenek de Tire’ye aktarıldı

Ayrıca Şimdi açılışı yapılacak olan hastaneyi Sağlık Bakanlığı Halkın vergileriyle yapmasına rağmen Torbalı Belediyesi sanki kendi yaptırıyormuş gibi davranıp, afişler bastırabiliyor. Halk kendilerinin aptal yerine konulmasından dolayı çok tepkili.

ETİKET: TORBALI DEVLET HASTANESİ

 

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT “Rakamların, bilgilerin, tamamı yalan” “Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum.

Vergisiz, ruhsatsız patronluğa geçit yok

Torbalı’da vergisini vermeyen, ruhsatız dükkan işleten, gerekli hükümleri yerine getirmeyen Suriyelilerin dükkânları tamamen kapatıldı. Mühürlenen

26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?
26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?

Milyonların gözü genel af, ceza indirimi, hal yasası kıdem tazminatı nafaka, ek gösterge ve EYT erken emeklilik yasası üzerinde. Bu bağlamda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz