HAKKI GÜNEY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, BAYTEKİN’İ DESTEKLEYECEK

Ana Sayfa » SİYASET » HAKKI GÜNEY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, BAYTEKİN’İ DESTEKLEYECEK
Tarih : 28 Kasım 2018 - 13:25

Geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıklayan Hakkı Güney, ilçe gündemini sarsacak bir çıkış yaparak adaylıktan çekildi. Güney, yerel seçimlerde daha şanslı olarak gördüğü diğer CHP’li aday adayı Yıldırım Baytekin’i desteklediğini dile getirdi. Hakkı Güney, Baytekin’in lehine adaylıktan çekildiğini açıklayan dilekçeyi Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığına sunacak.

Deneyimli siyasetçi, Baytekin ile birlikte gittiği Genel Merkez’de yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bu kararı aldığını açıkladı.

Güney, “Sayın Baytekin’in partimizi birlik, beraberlik içerisinde başarıya götüreceğine inandığından; bu birlik ve bütünlüğe katkı sağlamak amacıyla onun lehine adaylıktan çekiliyorum. Gün ‘ben’ değil, ‘biz’ deme günüdür. Güçlerimizi birleştirerek sonuç alacağız. Partimizin yerelde ve genelde iktidara gelmesi için çalışmaya var gücümle devam edeceğimi açıklıyorum” diye konuştu.

Hakkı Güney, 31 Mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinde CHP’nin Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere başvurmuştu. Hemen seçim bölgesinde çalışmaya başlayan tecrübeli siyasetçi, bu amaçla sivil toplum kuruluşlarına, hemşeri derneklerine, esnaf ve sanatkârlara, köy muhtarlıklarına, üretim kooperatiflerine ziyaretlerde bulunmuştu. Torbalı genelinde ve parti kamuoyunda çeşitli toplantılar yaparak destek istemiş ve görüş alışverişinde bulunmuştu. Güney, “Bu ziyaretlerde, gerek parti kamuoyumuz, gerek Torbalı halkı, Sivil Toplum Kuruluşları, köylülerimiz, kooperatif temsilcileri; bize samimi olarak destek ve düşünceleri ile önerilerini ifade ettiler” dedi.

‘PARTİMİZİ BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE BAŞARIYA GÖTÜRECEĞİNE İNANIYORUM’

Güney, “Yaptığım değerlendirmeler sonucunda içinden geçtiğimiz dönemin hassasiyeti, parti yararı, politikalarımızın halkımıza yansıması için böyle bir karara vardım. Tüm bu nedenlerde, Sayın Baytekin’in önümüzdeki yerel seçimlerde daha şanslı olduğundan ve partimizi birlik, beraberlik içerisinde başarıya götüreceğine inandığımdan; bu birlik ve bütünlüğe katkı sağlamak amacıyla Yıldırım Baytekin lehine adaylıktan çekiliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

MİNİBÜSÇÜLER: YA EYLEM YA İNTİHAR BAŞKA ÇARE BIRAKMADILAR!

Bir süredir hatlarında çalışamayan S.S. 11, 25 ve 66 Nolu Motorlu Taşıyıcılar kooperatiflerine bağlı minibüsçüler eyleme çıkmaya hazırlanıyor.

SP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan toplantı sonrasında Saadet Partisinin Torbalı Belediye Başkanı adayı Kasım Ocak oldu. Saadet Partisi,

İPEKLİ: TORBALI’NIN ADAYI UYGUR

Yerel Seçimlerde adayların belirlenmesi amacıyla bugün yedinci defa Parti Meclisi’ni toplayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir adaylarını beliriyor. Uzun

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz