HAKKI GÜNEY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, BAYTEKİN’İ DESTEKLEYECEK

Ana Sayfa » SİYASET » HAKKI GÜNEY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ, BAYTEKİN’İ DESTEKLEYECEK
Tarih : 28 Kasım 2018 - 13:25

Geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıklayan Hakkı Güney, ilçe gündemini sarsacak bir çıkış yaparak adaylıktan çekildi. Güney, yerel seçimlerde daha şanslı olarak gördüğü diğer CHP’li aday adayı Yıldırım Baytekin’i desteklediğini dile getirdi. Hakkı Güney, Baytekin’in lehine adaylıktan çekildiğini açıklayan dilekçeyi Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığına sunacak.

Deneyimli siyasetçi, Baytekin ile birlikte gittiği Genel Merkez’de yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bu kararı aldığını açıkladı.

Güney, “Sayın Baytekin’in partimizi birlik, beraberlik içerisinde başarıya götüreceğine inandığından; bu birlik ve bütünlüğe katkı sağlamak amacıyla onun lehine adaylıktan çekiliyorum. Gün ‘ben’ değil, ‘biz’ deme günüdür. Güçlerimizi birleştirerek sonuç alacağız. Partimizin yerelde ve genelde iktidara gelmesi için çalışmaya var gücümle devam edeceğimi açıklıyorum” diye konuştu.

Hakkı Güney, 31 Mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinde CHP’nin Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere başvurmuştu. Hemen seçim bölgesinde çalışmaya başlayan tecrübeli siyasetçi, bu amaçla sivil toplum kuruluşlarına, hemşeri derneklerine, esnaf ve sanatkârlara, köy muhtarlıklarına, üretim kooperatiflerine ziyaretlerde bulunmuştu. Torbalı genelinde ve parti kamuoyunda çeşitli toplantılar yaparak destek istemiş ve görüş alışverişinde bulunmuştu. Güney, “Bu ziyaretlerde, gerek parti kamuoyumuz, gerek Torbalı halkı, Sivil Toplum Kuruluşları, köylülerimiz, kooperatif temsilcileri; bize samimi olarak destek ve düşünceleri ile önerilerini ifade ettiler” dedi.

‘PARTİMİZİ BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDE BAŞARIYA GÖTÜRECEĞİNE İNANIYORUM’

Güney, “Yaptığım değerlendirmeler sonucunda içinden geçtiğimiz dönemin hassasiyeti, parti yararı, politikalarımızın halkımıza yansıması için böyle bir karara vardım. Tüm bu nedenlerde, Sayın Baytekin’in önümüzdeki yerel seçimlerde daha şanslı olduğundan ve partimizi birlik, beraberlik içerisinde başarıya götüreceğine inandığımdan; bu birlik ve bütünlüğe katkı sağlamak amacıyla Yıldırım Baytekin lehine adaylıktan çekiliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’
Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’

Yıldırım Baytekin: ‘Engelleri birlikte aşacağız’ Torbalı Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Yıldırım Baytekin, Okul Aile Birliği

YILDIRIM BAYTEKİN YÖRÜKLERLE BİR ARAYA GELDİ
YILDIRIM BAYTEKİN YÖRÜKLERLE BİR ARAYA GELDİ

YILDIRIM BAYTEKİN YÖRÜKLERLE BİR ARAYA GELDİ Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı Yıldırım Baytekin, Torbalı’daki Yörük

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir’de
 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir’de

  MİLLİ Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, İzmir Valiliği’ni ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir’de, System.String MİLLİ

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz