BÖYLE KIYAK GÖRÜLMEDİ…

Ana Sayfa » Genel » BÖYLE KIYAK GÖRÜLMEDİ…
Tarih : 26 Ekim 2019 - 21:15

İzmir’in en büyük kent içi sosyal yaşam alanı olan 25 bin metrekarelik Millet Bahçesi Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından bir spor derneğine tahsis edildi.

 

Bir önceki dönem AK Parti Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından yaptırılan İzmir’in en büyük kent içi sosyal yaşam alanı kabul edilen 25 bin metrekarelik Millet Bahçesi Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından bir spor derneğine oyun/kahvehane olarak tahsis edildi.

Torbalı kamuoyunda büyük tepki yaratan kararla ilgili yetkililer konuşmazken, alanı kiralayan Torbalı Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Şerif Tekinkök 600 metrekarelik kapalı, 25 bin metrekarelik açık alana sahip milyarlara mal olmuş Torbalı Millet Bahçesini ne amaçla kullanacağını açıklamadı. İçinde 2 bin 600 metrekarelik çocuk parkı da bulunan millet bahçesinin kafeteryası için içi ruhsatının verilemeyeceği belirtiliyor.

Torbalı Belediyesi Basın Birimi yetkilileri, alanın Beşiktaşlılar derneğine tahsisi edildiğini doğruladılar.  Kent içindeki Millet Bahçesi’nin Suriyeli ailelerden ve çocuklarından zarar görmesini engellemek ve korumak için bir derneğe tahsis edildiğini belirttiler.

BİNALİ YILDIRIM’IN TORBALI’YA BÜYÜK YATIRIMIYDI

Torbalı’nın Cumhuriyet, Alpkent ve Ertuğrul mahallelerinin arasındaki toplam 25 bin metrekarelik bir arsa Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü tarafından Millet Bahçesi yapılmak üzere Torbalı Belediyesi’ne devredilmişti.

Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın büyük destek verdiği proje kapsamında, söz konusu alana 2 bin kişi kapasiteli ve 1037 metrekarelik alana sahip amfi tiyatro, bin metrekarelik lazer ışıklı, dans eden havuz, toplam 600 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafeterya, 700 metre uzunluğunda tartan pistten oluşan yürüyüş ve koşu yolu, 2 bin 600 metrekarelik çocuk oyun sahası ile aileler için Millet Kıraathanesi yapıldı.

Millet Bahçesi kent içi İzmir’in en büyük sosyal yaşam alanları arasında yer alıyordu.

PASTAYI BÖLÜŞÜYORLAR

Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Şerif Tekinkök, Torbalı Belediyesi Basın Müdrü Adem Aksakallı,   Belediye Başkanı İsmail Uygur’un esi şoförü şimdiki belediye Başkan Yardımcısı  Ali  Yakupoğlu’nun kısa süre önce çektikleri  fotoğrafta önlerindeki pastayı aralarında bölüştükleri görülüyor.

Konuyla ilgili Beşiktaşlılar Dernek Başkanı Şerif Tekinkök le görüştük ancak Dernek Başkanı bizlere bir açıklama yapmadan ve terslercesine ‘ben açıklama yapmam gidin İsmail Uygur size açıklama yapsın ‘ dedi. Sayın İsmail Uygur u bilgi almak için defalarca aradım her ne kadar ulaşmak istesem de Sayın İsmail Uygur bizimle görüşmek istemedi

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Şehmus GÜMÜŞTAŞ

Değerli okurlarım, bir süredir köşe yazarlarıma ara vermek durumunda kalmıştım. Nihayet yeniden buluştuk. Bundan sonra haftada bir gün köşe 

Una zam ekmeğe zammı getirecek

Un fiyatlarındaki artışın kısa süre içerisinde ekmek fiyatına yansıyacağını söyleyen ilçedeki fırıncılar, maliyetlerin zamma neden olduğunu

Bayındır Çimde Merkez Olacak

Bayındır Belediyesi ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen İzmir Hazır Çim Üretim Profili ve Gelecek

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz