Belediye Başkanı GÖRMEZ Gazetecilerle Buluştu

Ana Sayfa » SİYASET » Belediye Başkanı GÖRMEZ Gazetecilerle Buluştu
Tarih : 10 Ocak 2019 - 14:27

Torbalı Belediyesi tarafından her yeni yılın başında düzenlenen Geleneksel Gazeteciler Buluşması bu sene Torbalı Belediyesi’ne ait Kır Kahvesi’nde gerçekleştirildi. Kahvaltı programı ile başlayan programa yaklaşık bir saat gecikmeli gelen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, gazetecilerle Torbalı’nın güncel yaşamı ve yaklaşan yerel seçimlerle ilgili sohbet etti. Gazeteciler ve Görmez’in buluşmasındaki satır başlıkları şu şekilde.

“GÖREVE 43 MİLYON BORÇLA BAŞLADIK”

Kendisinden önceki belediye başkanından, belediyeyi 43 milyon lira borçla devraldığını ve işe bu borçları sıfırlama çalışmalarıyla başladıklarını ifade eden Görmez, kendisine belediyenin kasasının şu anki durumunun sorulmasına karşılık, “İlk hesaplamalarımıza göre sadece maaşları ödeyerek üç yıl geçirmemiz gerektiği bir tabloyla karşılaştık. Ama biz yine de hizmetlerimizi aksatmadan elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.” dedi. Mevcut borç bakiyesi ile ilgili net ilgi vermeyen Görmez, “Bir dizi düşük faizli özel krediler kullanarak bir çok hizmeti hayata geçirdik. Torbalı’ya 30 yeni okul kazandırdık. Çaybaşı’na yaptığımız modern okul bunlardan birisi, henüz inşaatına devam ettiğimiz okul projelerimiz de mevcut.” açıklamasında bulundu.  Torbalı’ya modern bir mobilyacılar sanayi sitesi kazandırma projesi üzerinde çalıştıklarını da ifade eden Görmez, “Torbalı’ya daha fazla toplu konut kazandırmak için çalışmalarımız da sürüyor. Torbalı TOKİ’ye ciddi anlamda ihtiyaç duyuyor. Bu mesele gündemlerimizin üst sıralarında yer alıyor.” dedi.

“KENDİLERİ İÇİN İYİ OLMADI”

Perşembe Pazarı bölgesinde Çetineller ailesine ait özel mülkün kazılmasına ilişkin yöneltilen soruya Görmez, “Arkadaşlar orası özel mülk, mülk sahibinin istediği tasarrufta bulunma hakkı var. Ama bu durum kendileri açısından iyi olmadı.” şeklinde cevap verdi. Konuya ilişkin istimlak yapmayı düşünmediğini ifade eden Görmez, “Ben görev sürem boyunca zorla kamulaştırmaya gitmedim. Adnan Yaşar Görmez olarak böyle bir tarzım yok. Kamulaştırmaları bedelini ödeyerek ve gönül rızasıyla yapma taraftarıyım. Başkanlığım döneminde belediyemize 1000 dönüm arazi kazandırdım. Bunun 200 – 250 dönümünü satın alma yoluyla gerçekleştirdik. Bu işler zor yoluyla yapılamaz. Bir belediye başkanı ne zenginin ne de fukaranın malına zorla el koymamalı, bu doğru olmaz.” şeklinde konuştu.

“ORTAK LİSTE ÇIKARACAĞIZ”

Belediye binası yeni yapılan yerine taşındıktan sonra mevcut belediye binasını nasıl değerlendirmeyi düşündükleri sorusuna şu an için verilmiş bir karar olmadığını ifade eden Görmez, yerel seçimlerde de devam edecek olan Cumhur İttifakı’nın hatırlatılması ve Belediye Meclis Üyesi adayları konusunda MHP ile nasıl bir yol izleneceği sorusuna  “Yerellerimize özgü yol haritaları çıkaracağız. MHP ile ortak bir belediye meclis üyesi aday listesi hazırlayacağız.” cevabını verdi.

Görmez ve ekibinin gazetecilerle fotoğraf çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Sinan TEKDEMİR

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT

GÖRMEZ’DEN UYGUR’A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT “Rakamların, bilgilerin, tamamı yalan” “Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum.

Vergisiz, ruhsatsız patronluğa geçit yok

Torbalı’da vergisini vermeyen, ruhsatız dükkan işleten, gerekli hükümleri yerine getirmeyen Suriyelilerin dükkânları tamamen kapatıldı. Mühürlenen

26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?
26 Mayıs genel af, hal yasası, kıdem tazminatı, nafaka, ek gösterge EYT erken emeklilik yasası son durum! Meclis’e geldi mi?

Milyonların gözü genel af, ceza indirimi, hal yasası kıdem tazminatı nafaka, ek gösterge ve EYT erken emeklilik yasası üzerinde. Bu bağlamda

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz