Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar

Ana Sayfa » MANŞET ÜSTÜ » Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar
Tarih : 29 Aralık 2017 - 19:35

Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar

Torbalı da düzenlenen operasyonda, sahte içki imal edildiği ileri sürülen yaklaşık 3 bin metrekare alana kurulu üretim tesisi ortaya çıkarıldı, 1 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri,   ‘da Çapak Mahallesi’ndeki bir depoda sahte içki üretildiği bilgisi üzerine çalışma başlattı. Depo önüne yanaşan bir TIR’a iş yeri çalışanlarının koli yüklemesi üzerine operasyon düzenleyen ekipler, “fabrika” ayarında olduğu belirlenen sahte içki üretim tesisi ile karşılaştı.

“100 BİN BOŞ ŞİŞE”

Yaklaşık 3 bin metrekare alana kurulu olduğu belirlenen tesis içinde, arıtma cihazına bağlı 10’ar bin tonluk 4 su tankı, yüz bin boş şişe, kapaklama ve etiketleme makineleri, boş kapak üzerine marka basan makine, değişik markalara ait çok sayıda ambalaj kutusu, 500 litresi şişelenmiş 4 bin 500 litre sahte içki, sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ile yüz binlerce bandrol ve etiket ele geçirdi.

BARKOD UYGULAMASI SAHTEYİ AYIRMAK İÇİN YETERLİ DEĞİL

Ele geçirilen şişelenmiş sahte içkileri gerçeğinden ayırmanın hayli zor olduğu, cep telefonlarında alkollü içecekleri kontrol amaçlı sunulan bandrol ve barkod kontrol uygulaması ile içkilerin sahte olduğunun anlaşılamadığı belirtildi.

YILBAŞINDA PİYASAYA SÜRECEKLERDİ

Profesyonelce hazırlanmış düzeneklerle üretilen sahte içkilerin yılbaşı kutlamalarında piyasaya sürülmesinin planlandığı, çok sayıda eğlence merkezi ve restoran ile de anlaşma yapıldığı tespit edildi. Ekipler, tesisi kiralayan M.K.K’yi gözaltına aldı.

BAKLİYAT DEPOSU OLARAK KİRALANMIŞ

Deponun mülk sahibine ulaşan polis ekipleri, sahte içki üretim tesisi kuran şüphelinin depoyu bakliyat deposu olarak kullanmak üzere kiraladığını, kira kontratında da “bakliyat deposu” yazdığını tespit etti.

Sahte içkilerin satıldığı mekanların belirlenmeye çalışıldığı bildirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Türkiye’ye Kaçış! Yüz Binlerce Suriyeli Geliyor, 2 Milyon Daha Bekleniyor
Türkiye’ye Kaçış! Yüz Binlerce Suriyeli Geliyor, 2 Milyon Daha Bekleniyor

  Türkiye’ye Kaçış! Yüz Binlerce Suriyeli Geliyor, 2 Milyon Daha Bekleniyor Hama ve İdlib’e yönelik yoğun bombardıman yüz binlerce

Elazığ’da Askeri Araç Devrildi: 1 Şehit, 1 Yaralı
Elazığ’da Askeri Araç Devrildi: 1 Şehit, 1 Yaralı

Elazığ’da Askeri Araç Devrildi: 1 Şehit, 1 Yaralı Elazığ’da askeri aracın devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Kaza,

Cami Bütün Köyün Elektriğini Üretiyor
Cami Bütün Köyün Elektriğini Üretiyor

Fas’ın  marakeş  şehrine bağlı Tadmamet  köyü yeşil enerjili ilk güneş enerjili camisi etrafındaki evlere de elektrik dağıtıyor. Fas‘ın marakeş

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz