Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar

Ana Sayfa » MANŞET ÜSTÜ » Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar
Tarih : 29 Aralık 2017 - 19:35

Torbalı’de 3 Bin Metrekare Alana Sahte İçki Fabrikası Kurmuşlar

Torbalı da düzenlenen operasyonda, sahte içki imal edildiği ileri sürülen yaklaşık 3 bin metrekare alana kurulu üretim tesisi ortaya çıkarıldı, 1 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri,   ‘da Çapak Mahallesi’ndeki bir depoda sahte içki üretildiği bilgisi üzerine çalışma başlattı. Depo önüne yanaşan bir TIR’a iş yeri çalışanlarının koli yüklemesi üzerine operasyon düzenleyen ekipler, “fabrika” ayarında olduğu belirlenen sahte içki üretim tesisi ile karşılaştı.

“100 BİN BOŞ ŞİŞE”

Yaklaşık 3 bin metrekare alana kurulu olduğu belirlenen tesis içinde, arıtma cihazına bağlı 10’ar bin tonluk 4 su tankı, yüz bin boş şişe, kapaklama ve etiketleme makineleri, boş kapak üzerine marka basan makine, değişik markalara ait çok sayıda ambalaj kutusu, 500 litresi şişelenmiş 4 bin 500 litre sahte içki, sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ile yüz binlerce bandrol ve etiket ele geçirdi.

BARKOD UYGULAMASI SAHTEYİ AYIRMAK İÇİN YETERLİ DEĞİL

Ele geçirilen şişelenmiş sahte içkileri gerçeğinden ayırmanın hayli zor olduğu, cep telefonlarında alkollü içecekleri kontrol amaçlı sunulan bandrol ve barkod kontrol uygulaması ile içkilerin sahte olduğunun anlaşılamadığı belirtildi.

YILBAŞINDA PİYASAYA SÜRECEKLERDİ

Profesyonelce hazırlanmış düzeneklerle üretilen sahte içkilerin yılbaşı kutlamalarında piyasaya sürülmesinin planlandığı, çok sayıda eğlence merkezi ve restoran ile de anlaşma yapıldığı tespit edildi. Ekipler, tesisi kiralayan M.K.K’yi gözaltına aldı.

BAKLİYAT DEPOSU OLARAK KİRALANMIŞ

Deponun mülk sahibine ulaşan polis ekipleri, sahte içki üretim tesisi kuran şüphelinin depoyu bakliyat deposu olarak kullanmak üzere kiraladığını, kira kontratında da “bakliyat deposu” yazdığını tespit etti.

Sahte içkilerin satıldığı mekanların belirlenmeye çalışıldığı bildirildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Helikopter ve Drone Destekli Narkotik Operasyonu
Helikopter ve Drone Destekli Narkotik Operasyonu

Helikopter ve Drone Destekli Narkotik Operasyonu İzmir’in Torbalı ilçesinde, İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri, havadan helikopter ve

Ankara Valisi: Vergi Dairesindeki Patlamada Sabotaj İhtimali Ağırlık Kazandı
Ankara Valisi: Vergi Dairesindeki Patlamada Sabotaj İhtimali Ağırlık Kazandı

Ankara Valisi: Vergi Dairesindeki Patlamada Sabotaj İhtimali Ağırlık Kazandı Ankara Valisi, Ankara Çukurambar’daki vergi dairesinin alt katında

Önce Yengesini Vurdu Sonra İntihar Etti
Önce Yengesini Vurdu Sonra İntihar Etti

Önce Yengesini Vurdu Sonra İntihar Etti Önce yengesini vurdu sonra intihar etti Konak ilçesinde bir şahıs tartıştığı yengesini pompalı tüfekle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz