`ENGELLİ RAPORLARI HATALI`

Ana Sayfa » GÜNDEM » `ENGELLİ RAPORLARI HATALI`
Tarih : 13 Ekim 2017 - 20:53

 

 

Devlet hastanelerinde görevli heyet doktorlarının engelli raporlarını eksik belirlediğini söyleyen Yasemin Yıldız, Valilik ve Sağlık Müdürlüğü`nden yardım istedi.

Haber: Nezih VAROL
Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, devlet hastanelerindeki heyet kurullarında görevli doktorların hipokrat yeminine sadık kalmadıklarını ileri sürerek Valilik ve Sağlık Müdürlüğü makamlarının kapısını çaldı. Dernek Başkanı Yasemin Yıldız, Vali Yardımcısı Abdullah Etil ve Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Bayrakçı’yı tek tek ziyaret ederek hatalı olduğunu iddia ettiği özürlü sağlık kurulu raporlarını incelenmek üzere bir dosya halinde teslim etti. Başkan Yasemin Yıldız, şu açıklamada bulundu; “Sayın Vali Yardımcımız Abdullah Etil, eksik ve hatalı olduğunu düşündüğümüz raporlarla ilgili sorunumuzu dinlemek için bizi Valilik binasındaki engellilere ait Sevgi Kapısı’ndaki makam odasında ağırladı. Sorunlarımızı anlattık, raporlarımızın eksik yazıldığını ifade ettik. Desteğini biz engellilerden esirgemeyeceğini, her zaman yanımızda olduğunu söyledi. Bizi kırmayarak bu sorunumuza çözüm bulacağını ifade eden Vali Yardımcımıza teşekkür ederiz”.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME YAPACAK
Buarger rahatsızlığı olan ve bu nedenle ayağı kopma tehliklesiyle karşı karşıya bulunan bir kadın hastanın da raporuna ‘Ağır’ ibaresinin konulmadığını söyleyen Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, “Engelli çok hasta ve yürüyemiyor, çünkü ayağı çürümüş, başkasının bakım ve desteğine ihtiyaç duyuyor, tekerlekli sandalye kullanıyor, sürekli morfin iğnesi vuruluyor, buna rağmen ağır engelli olduğu ibaresi doktorlar tarafından belirtilmiyor. Bu nasıl iş anlamadık” dedi. Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Bayrakçı ile de görüştüklerini ifade eden Başkan Yasemin Yıldız, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Sağlık Müdürümüze raporlarda çok büyük yanlışlıklar olduğunu, bunun sonucunda hakem hastanelere gönderilerek daha da zorluklar yaşadığımızı ilettik. Bu heyet doktorlarının hata yaparak engelliye daha da engelli olduklarını söyledik. Ayağı kesilmek üzere olan, raporunda yüzde 98 engelli ibaresi bulunan, başkasının yardımı ile yaşayan engelli, hiç normal engelli olur mu? Elinizi vicdanınıza koyun, niye bu insanlara ‘Ağır Engelli’ ibaresi koymuyorsunuz? Hastanelerin sağlık kurulu heyetindeki doktorları uyarması için yaşadığımız zorlukları anlattığımız müdürümüz de bize yardımcı olacağını söyledi. Kendisine çok teşekkür ederiz”.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Torbalı’da bir ilk gerçekleşti
Torbalı’da bir ilk gerçekleşti

Torbalı’da bir ilk gerçekleşti Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi sonuçlandı. Tek liste olmasına rağmen katılımın fazla olduğu görüldü.

ATATÜRK MAHALLESİNİN ÇİLESİ BİTMİYOR
ATATÜRK MAHALLESİNİN ÇİLESİ BİTMİYOR

ATATÜRK MAHALLESİNİN ÇİLESİ BİTMİYOR Altı okul ve İki caminin bulunduğu Atatürk Mahallesi’ndeki içler acısı bir durumda. Mayın tarlasına

Huzurevi’nde yılbaşı
Huzurevi’nde yılbaşı

Huzurevi’nde yılbaşı     İzmir Büyükşehir Belediyesi, Huz   urevi sakinleri için Sosyal Yaşam Kampüsü’nde kolay kolay

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz