Avrupa’da “Şeytan” Alarmı! Türkiye’yi de Etkisi Altına Alacak

Ana Sayfa » Genel » Avrupa’da “Şeytan” Alarmı! Türkiye’yi de Etkisi Altına Alacak
Tarih : 06 Ağustos 2017 - 0:28

Avrupa, ‘Lucifer’ (Şeytan) nedeniyle kavruluyor. Birçok güney Avrupa ülkesinde hava sıcaklıkları 40 derecenin üstüne çıkarken, Türkiye’yi de etkisi altına alması bekleniyor.

Avrupa‘nın güneyi ‘Lucifer’ (Şeytan) adı verilen sıcak hava dalgası nedeniyle kavruluyor. Birçok güney Avrupaülkesinde hava sıcaklıkları 40 derecenin üstüne çıktı.

HİSSEDİLEN SICAKLIK 50 DERECEYE ULAŞACAK

Halka öğle saatlerinde sokağa çıkmamaları ve sıvı alımını ihmal etmemeleri çağrısı yapılıyor. Afrika‘dan esen sıcak rüzgâr ve yüksek nem oranıyla birlikte bazı yerlerde hissedilen sıcaklığın 50 dereceye ulaştığı belirtiliyor. Bu sıcaklık dalgasının Türkiye‘yi de etkisi altına alması bekleniyor.

REKOR KIRILIYOR

Hava durumu sitesi MeteoAlarm, dün itibarıyla İtalyaİspanyaHırvatistanBosna HersekİsviçreMacaristanPolonyaRomanyaSlovenya ve Karadağ‘ın da bulunduğu 11 ülke için kırmızı alarm verdi. İtalya‘da termometre 40 dereceyi gösterirken hastanelerin acil servislerine başvurunun yüzde 15 oranında arttığı bildirildi. İspanya‘nın Seville, İtalya‘nın Sardunya adası ve Hırvatistan‘ın Novska kentinde de sıcaklıklar 40 dereceyi aştı. Hırvatistan‘ın Split havalimanında hava sıcaklığı haftabaşında 42.3 derece olarak kaydedildi.

ORMAN YANGINLARINDA ARTIŞ GÖZLENDİ

Hava sıcaklıklarının artmasıyla orman yangınlarında da artış gözlendi. İtalya‘nın orta bölgesindeki Abruzzo’da orman yangınında 79 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti.

TARIM DA OLUMSUZ ETKİLENECEK

İtalya‘da ilkbaharda yaşanan kırağı, yaz kuraklığı ve dolu yağmurundan tarımın da olumsuz etkilendiği belirtiliyor. Buna göre zeytin rekoltesinde yüzde 50’lik bir düşüş beklenirken koyunların süt üretiminin de yüzde 30 oranında azaldığı, bunun da yerel peynirlerin üretimini azaltacağı yorumları yapılıyor. İtalya‘da kötü hava şartlarından darbe yiyen bir diğer tarım sektörü ise şarapçılık. Kuraklık ve dolu yağmuru nedeniyle bağlarda da erken hasada gidilirken şarap üretimine olumsuz yansımaları olacağı ifade ediliyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Conservare Pharmacy Cheap – Acquista Kamagra Soft 100 mg Generico In linea
Conservare Pharmacy Cheap – Acquista Kamagra Soft 100 mg Generico In linea

Acquista Kamagra Soft 100 mg Generico In linea Generico Kamagra Soft Migliore farmacia per l’acquisto Kamagra Soft Sildenafil Citrate senza

Best Place To Buy Floxin 100 mg. Full Certified. Worldwide Shipping (1-3 Days)
Best Place To Buy Floxin 100 mg. Full Certified. Worldwide Shipping (1-3 Days)

Best Place To Buy Floxin 100 mg Generic Floxin Best Pharmacy To Buy Floxin Generic Cheap. Generic Floxin (ofloxacin) is an antibiotic. Generic

Risperidone 3 mg Cheap Reliable, Fast And Secure Cheap Pharmacy No Perscription
Risperidone 3 mg Cheap Reliable, Fast And Secure Cheap Pharmacy No Perscription

Risperidone 3 mg Cheap Generic Risperdal Best Place To Purchase Cheapest Risperdal Generic without prescription. Risperdal (Risperidone) is an

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz